Абітурієнтами цих вишів можуть стати свідомі юнаки й дівчата віком від 16 до 30 років, розповів на брифінгу підполковник Сергій Шахлевіч, начальник відділу рекрутингу та комплектування – заступник начальника сектору комплектування Закарпатського обласного ТЦК та СП.
За його словами, серед ключових переваг – безоплатне навчання за держзамовленням, повне державне забезпечення (харчування, проживання, грошове та речове забезпечення), гарантоване працевлаштування та перспектива кар'єрного зростання.
Тривалість навчання становить у середньому чотири роки, вона залежить від освітньої програми. Стипендія на 1-2 курсах – від 8 000 грн, а з 3-4 курсів грошове забезпечення буде від 20 000 грн.
Алгоритм вступу до вищих військових навчальних закладів такий:
- потрібно звернутися до відділу рекрутингу ТЦК та СП для консультацій і подання необхідних документів. Майбутніх вступників на всіх етапах супроводжуватиме інструктор;
- пройти попередній медичний огляд та психологічне обстеження у вигляді тестів у територіальному центрі комплектування;
- отримати запрошення від обраного навчального закладу та прибути для проходження вступних випробувань (фізична підготовка, психологічний тест, контрольний медогляд). З собою також потрібно мати оригінали документів про освіту та сертифікати НМТ.
Після успішного проходження цих етапів відбувається зарахування.
Перелік вищих військових навчальних закладів та їхні контакти доступні тут: https://mod.gov.ua/vstupiti-do-vijskovogo-navchalnogo.... Ці заклади пропонують широкий спектр спеціальностей, включаючи як суто військові напрямки (управління військами, артилерія, танкові війська, зв'язок, інформаційні технології тощо), так і гуманітарні спеціальності (військова журналістика, психологія, політологія, право та інші). «Крім вищих військових навчальних закладів, є ще військові коледжі сержантського складу. Це ще одна паралельна гілка. Вони також приймають з повною загальною освітою та пропонують різні напрямки, але в основному військового спрямування. Після навчання людина здобуває ступінь фахового молодшого бакалавра і так само має можливість кар’єрного зростання на сержантських посадах», – зазначив спікер.
Окрім основної вступної кампанії, яка стартує в середині липня, вищі військові навчальні заклади проводять додаткові набори в серпні, надаючи можливість вступу тим, хто не пройшов відбір до цивільних вишів або не склав НМТ, шляхом складання внутрішніх іспитів.
Навчання в такому виші – це усвідомлений вибір шляху офіцера, лідера Збройних сил України, який прагне до розвитку та новаторства в армії, резюмував начальник відділу рекрутингу та комплектування – заступник начальника сектору комплектування Закарпатського обласного ТЦК та СП.