Відбулося чергове засідання робочої групи з оцінювання корупційних ризиків при обласній військовій адміністрації.
У фокусі уваги – обговорення проєкту Антикорупційної програми Закарпатської ОВА на 2025–2027 роки, зокрема її завдань і заходів, внесення необхідних змін і доповнень до сформованого реєстру корупційних ризиків.
«Антикорупційна програма – це не формальність, а важливий інструмент для запобігання корупції та забезпечення ефективного використання ресурсів. Чіткі механізми контролю дозволяють вчасно запобігати та виявляти ймовірні корупційні ризики, що також сприяє підвищенню рівня довіри громадян до влади», – відзначив начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Закарпатської ОВА Іван Алмаші.
Він наголосив, що така програма потребує постійної актуалізації, а її план заходів має обов’язково узгоджуватися з Державною антикорупційною програмою. Після внесення необхідних змін та доповнень наступний етап – публічне обговорення.
Антикорупційна програма спрямована на запровадження ефективної внутрішньої системи запобігання корупції, вжиття превентивних антикорупційних механізмів, підвищення рівня професійної компетентності та правосвідомості посадових осіб обласної військової адміністрації. Сьогодні такі чинники є особливо важливими з огляду на євроінтеграційні прагнення нашої країни, зауважив заступник начальника відділу з питань запобігання та виявлення корупції Закарпатської ОВА Валерій Секерня.
Під час засідання особливу увагу приділили організації проведення навчальних семінарів для держслужбовців щодо електронного декларування, роботи викривачі, питання конфлікту інтересів, проходження державної служби. Також опрацювали аналітичну довідку за результатами анонімного анкетування щодо корупційних ризиків, проведеного серед працівників структурних підрозділів обласної та районних військових адміністрацій.
За результатами заходу члени профільної робочої групи внесли необхідні корективи та схвалили проєкт Антикорупційної програми Закарпатської ОВА на 2025–2027 роки.




