Міністерство оборони України прийняло рішення вдвічі підвищити грошове забезпечення військових: з 1 жовтня та 1 січня

2018-08-01 15:17:35

Міністерством оборони прийнято рішення щодо підвищення грошового забезпечення з 1 жовтня 2018 року. Відповідний лист за підписом Міністра оборони України генерала армії України Полторак С.Т. направлений Прем'єр-міністру Гройсману В.Б..


Як зазначається, недостатній рівень грошового забезпечення та поширення інформації про ймовірне зменшення обсягів одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, які звільняються з військової служби, є основними  причинами звільнення з лав Збройних Сил України після закінчення контракту.  В першу чергу це стосується військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації та які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту та військовослужбовцям, які уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом.
Довідково: На початку 2016 року мінімальне грошове забезпечення військових складало 7 тис. грн. На той час це була досить значна сума, яка становила близько 5 розмірів мінімальної заробітної плати та майже 1,6 розміру середньої зарплати по країні.
Після підвищення соціальних стандартів з 1 січня 2017 року, відповідні співвідношення становили 2,2 та 0,89 рази, що призвело до погіршення матеріального стану військовослужбовців. Це спровокувало відтік військовослужбовців – підготовлених фахівців, на підготовку яких вже були витрачені великі кошти.
Грошове забезпечення військовослужбовця першого року служби складає 7,5 тис. грн при середній зарплаті по країні 8,7 тис. грн.
Тому з метою збереження кадрового потенціалу та залучення на військову службу в Міністерстві оборони опрацьовано питання щодо збільшення з 1 жовтня 2018 року мінімального грошового забезпечення:
рядовому складу – до 9 тис. грн.
офіцерському складу – до 15,3 тис. грн.
Крім того, підготовлено й інше рішення – Планом управління і розвитку Збройних Сил України передбачено у 2019 році підняти базовий рівень грошового забезпечення до рівня:
військовослужбовець за контрактом першого року служби у військовому званні «солдат», на посаді з другим тарифним розрядом – 15 000 гривень;
підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснене пропорційно, у залежності від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо.
Крім того, Міністр оборони України підкреслив, що у 2019 році порядок виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, які звільняються з військової служби, буде збережено. На сьогодні законопроектів стосовно зміно порядку або розмірів виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, які звільняються з військової служби не зареєстровано.
І.М.ТИЩУК, військовий комісар Тячівського районного військового комісаріату
підполковник
Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00