Офіційна зайнятість – одна з ключових соціальних гарантій, яку держава забезпечує для людей з інвалідністю.
Компенсаційну підтримку надають і роботодавцям, які облаштували робоче місце для працівників з особливими потребами.
Сьогодні діє чимало урядових та обласних програм підтримки як для осіб з інвалідністю, так і для соціально відповідального бізнесу, який готовий взяти у свою команду таких фахівців, підкреслив під час відкриття чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу» перший заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо.
Він зазначив, що ці ініціативи сприяють соціальній інтеграції та адаптації людей з певними фізичними чи ментальними особливостями. Важливо, щоб про такі доступні програми підтримки знали й ними користалися.
Директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна поінформувала, що зараз на Закарпатті проживає понад 70 000 осіб з інвалідністю. Вони отримують державну соціальну допомогу і пенсію. Значна частина з них – вимушені переселенці, люди старшого віку та діти. Середній розмір щомісячної фінансової допомоги одній особі становить 3 061 грн. Для людей з інвалідністю з-поміж ВПО передбачені також додаткові виплати в розмірі 3 000 грн.
За її словами, крім соцвиплат від держави, ця категорія осіб може отримати матеріальну допомогу в межах обласної програми «Турбота», відшкодування щорічного санаторно-курортного лікування та комплексну підтримку в 7 відділеннях Закарпатського обласного центру реабілітації осіб з інвалідністю.
Для людей з особливими потребами, ветеранів, громадян старшого віку доступні й безоплатні сучасні допоміжні засоби реабілітації – протезно-ортопедичні вироби, засоби пересування, спеціальне взуття тощо, розповів в.о. керівника Закарпатського обласного відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Анатолій Шибаєв.
Він докладно зупинився й на важливому для підприємців питанні – лімітах щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, наслідках та санкціях для бізнесу, котрий їх не дотримав. Такі порушення за минулий рік допустили 322 підприємства краю.
Своєю чергою начальниця відділу надання послуг роботодавцям Закарпатського обласного центру зайнятості Любов Болдижар поінформувала, що від початку цього року послугами обласної служби зайнятості скористалося 329 осіб з інвалідністю, 80 з них знайшли постійну й 21 – тимчасову роботу, ще 16 – вдалося працевлаштувати з наданням для роботодавців компенсації ЄСВ. За облаштування робочого місця для 13 людей з інвалідністю І та ІІ групи 13 роботодавців області отримали компенсацію від держави.
Нагадуємо, що онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу» відбуваються щочетверга. Доєднатися до них можна за посиланнями, розміщеними в анонсах на офіційних ресурсах ОВА. Матеріали всіх заходів доступні до перегляду та завантаження на порталі «Допомога Закарпаття».


