Партнерство освіти і бізнесу: шлях до якісної підготовки фахівців і економічного розвитку

2025-05-02 19:52:05
Стажування і працевлаштування студентів, дуальна освіта, профорієнтаційні зустрічі, консультації, підтримка стартапів – спектр можливих напрямків партнерства закладів вищої освіти з підприємствами та бізнесом зараз надзвичайно широкий.

«Від ефективності такої співпраці насамперед залежить рівень підготовки майбутніх фахівців різних галузей, відповідність кадрів актуальним потребам ринку. Своєю чергою це впливає й на конкурентоспроможність, економічний розвиток області та країни загалом», – відзначив під час відкриття щотижневої онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу» директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк.

Він підкреслив, що продуктивне партнерство вишів та підприємців відкриває вигідні перспективи для всіх сторін. Бізнес може формувати актуальні кадрові запити, готувати працівників ще в процесі їх навчання, а заклади освіти мають змогу краще адаптувати навчальні програми до побажань роботодавців. Усе це створює сприятливі умови й для формування необхідних ключових професійних навичок і компетентностей студентів, їх вдалого кар’єрного старту.

Як зазначила директорка центру кар’єри УжНУ, кар’єрна консультантка та профорієнтаторка Тетяна Бутурлакіна, зараз на ринку праці найбільший попит мають робітничі професії. Однак роботодавці зацікавлені й у фахівцях з вищою освітою, які б відповідали їхнім вимогам.

Серед пріоритетних критеріїв бізнесу – достатній освітній рівень, володіння іноземними мовами, досвід міжнародних стажувань, прагнення до постійного професійного розвитку, готовність працювати в різних форматах тощо.

«Бізнес може співпрацювати з університетами в різний спосіб, залежно від рівня залученості з боку компанії та сфери її діяльності. Крім підготовки кадрів, підприємці та освітяни мають змогу спільно працювати над реалізацією грантових проєктів, у галузі міжнародної співпраці, підтримки стартапів, проведення навчальних курсів і програм підвищення кваліфікації та перекваліфікації, зокрема для ВПО, ветеранів та членів їхніх сімей», – наголосила Тетяна Бутурлакіна.

Окрему увагу спікерка присвятила перспективам розвитку дуальної освіти, що передбачає поєднання навчання в закладах та на підприємствах. Це дозволяє студентам опановувати фах на практиці, а бізнесу – готувати кадри під власні потреби.

Під час зустрічі своїм досвідом співпраці з Ужгородським національним університетом поділилися представники компанії «Ядзакі Україна». Одне з найбільших підприємств регіону розглядає можливість долучення до дуальної освіти.

Також у межах «Діалогу влади та бізнесу» компаніям, які набули статусу критично важливих для функціонування економіки через Мінекономіки, нагадали про проведення майбутнього моніторингу на відповідність критеріям. Така перевірка не очікує на підприємства, які отримали статус через ОВА.

Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Телефони
(03134) 3-38-87
3-30-27

Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:00
П’ятниця - 08:00 - 15:45