У Тячівській місцевій прокуратурі пройшла координаційна нарада

2018-08-15 15:07:49

Проаналізували стан протидії злочинності та розкриття кримінальних правопорушень на території юрисдикції Тячівської місцевої прокуратури упродовж І півріччя 2018 рок та затвердили комплекс спільних заходів. 


14 серпня 2018 року в залі засідань Тячівської місцевої прокуратури відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів територіальної юрисдикції Тячівської місцевої прокуратури  з порядком денним: «Про стан протидії злочинності та розкриття кримінальних правопорушень на території юрисдикції Тячівської місцевої прокуратури упродовж І півріччя 2018 року та організації діяльності щодо розкриття і досудового розслідування кримінальних правопорушень», яка пройшла під головуванням керівника місцевої прокуратури Шведа І.І. та за участі, начальника управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури області Косея І.Ю. Також, у нараді взяли участь – голова Тячівської райдержадміністрації Дем’янчук В.Ю., голова Тячівської районної ради Фабрицій І.І., Тячівський міський голова Ковач І.І. та керівники правоохоронних органів Тячівського та Рахівського районів.
Учасниками координаційної наради обговорено проблемні питання краю щодо стану боротьби зі злочинністю, у тому числі протидія злочинним посяганням проти власності, життя та здоров’я особи, кримінальним правопорушенням, вчиненим у сфері запобігання і протидії корупції, бюджетній, лісовій та земельній сферах, щодо незаконного обігу товарів підакцизної групи, а також переміщенню таких товарів через державний кордон.
Також, координаційною нарадою відмічено проведену певну організаційну та практичну роботу, завдяки якій вдалося зменшити кількість по Рахівському району особливо тяжких злочинів з 8 до 2 (-75%), тяжких з 115 до 112 (-2,6%) та по Тячівському районі тяжких з 180 до 168 (-6.7%).
Спостерігається позитивна тенденція щодо зменшення злочинів проти життя та здоров’я особи по  Рахівському району з 87 до 44 (-49,4%)  та з 122 до 118 по Тячівському району (-3,3%), що значно перевищує показник по області (-6,6%).
Вжитими спільними заходами вдалося зменшити кількість вчинених умисних вбивств: Тячівський район з 4 до 2 (-50%), Рахівський район з 2 до 1 (-50%).
Із вчинених злочинів проти власності спостерігається зменшення по корисливих майнових злочинів, зокрема Рахівський район з 161 до 141 (-12,4%), Тячівський район з 240 до 239 (-0,4%), у тому числі вчинення шахрайств у Тячівському районі на – 38,5% (з 39 до 24) та у Рахівському районі на -81,8% (з 22 до 4).
Не зареєстровано жодного злочину проти основ національної безпеки, не вчинено розбійних нападів на території Рахівського району.
Також, спостерігається зменшення кількості злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту на території Тячівського району на -16,7% (по області ріст 6,3%).
Значно покращилась робота слідчих підрозділів Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області щодо зменшення залишку незакінчених проваджень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема,Рахівським відділенням поліції зменшено на 16,7%  (499 проти 599) та             Тячівським відділом поліції  на 0,6% (941 проти 947).
Боротьба зі злочинністю, запобігання та профілактика кримінальним правопорушенням, захист громадян від злочинних посягань, розкриття злочинів відповідно до вимог Закону України «Про Національну поліцію» та Кримінального процесуального кодексу України є основними завданнями та найголовнішими пріоритетами у діяльності органів Національної поліції.
Незважаючи на вказане, спостерігається ряд проблемних питань, які потребують негайного вирішення спільними зусиллями.
Загалом, зарезультатами наради прийнято комплекс спільних заходів, спрямованих на вжиття невідкладних заходів щодо зміцнення законності та правопорядку, підвищення ефективності протидії злочинності і корупції на території юрисдикції місцевої прокуратури, покращення стану досудового розслідування у слідчих підрозділах органів національної поліції  та прокурорського нагляду за додержання законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства.
І. Швед, керівник Тячівської місцевої прокуратури юрист 1 класу               
Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00