Діалог влади та бізнесу: інструменти підтримки експорту для закарпатських компаній

2025-08-08 15:38:40
Закарпатські компанії можуть скористатися новими можливостями для розвитку і виходу на міжнародні ринки. Під час «Діалогу влади та бізнесу» презентували дієві інструменти підтримки від Офісу з розвитку підприємництва та експорту, а також проєкту Дія.Бізнес. 

Онлайн-зустріч була корисною для початківців і досвідчених підприємців. Модерував захід директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк.

Офіс з розвитку підприємництва та експорту створений за найкращими міжнародними практиками, щоб надавати безоплатні послуги. Його команда спільно з Мінцифрою втілює проєкт Дія.Бізнес. 

«Дія.Бізнес допомагає всім підприємцям в Україні, а наш офіс більше сфокусований на тих, хто вже експортує або тільки планує вийти на міжнародні ринки», – додала менеджерка з проєктів міжнародної співпраці Офісу з розвитку підприємництва та експорту Валентина Ляшенко.

Сьогодні Дія.Бізнес – це: 14 центрів підтримки підприємців в Україні, зокрема й в Ужгороді, 1 у Варшаві онлайн-платформа Дія.Бізнес: https://business.diia.gov.ua/. Завдяки їй підприємці вже отримали понад 50 000 консультацій.

Валентина Ляшенко презентувала корисні сервіси та інструменти, доступні на онлайн-платформі Дія.Бізнес: безоплатні консультації, бізнес-ідеї, освітні програми, маркетплейс фінансових можливостей, каталог українських експортерів, тест з оцінки готовності до експорту, аналітика та консалтинг, історії успіху тощо.

Також ішлося про можливість безоплатної участі українських копаній у міжнародних виставках у країнах Європи. Такі заходи Офіс з розвитку підприємництва та експорту організовує за фінансової підтримки держави та партнерів. 

«Відповідна регіональна програма підтримки бізнесу тепер передбачає часткову компенсацію витрат на участь у міжнародних виставках. Це чудова можливість для компаній, які прагнуть вийти на нові ринки, знайти партнерів», – підкреслив Тарас Триндяк.

Своєю чергою директорка Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес в Ужгороді Олександра Семен анонсувала старт третього сезону національного візійного бізнес-акселератора «Відважна 3». Програма допоможе підприємницям покращити навички у сфері цифровізації та отримати грант для розвитку чи започаткування власної справи. 

Також Олександра Семен повідомила, що восени відбудеться запуск тесту на цифрову зрілість для підприємців, що допоможе оцінити свій рівень цифрових навичок та покращити його.

Учасники заходу мали можливість поставити запитання спікерам, обговорити актуальні питання та отримати відповіді. Онлайн-зустріч укотре підтвердила, що діалог між владою та бізнесом допомагає долати виклики і знаходити нові можливості для розвитку.

Презентація із заходу доступна за посиланням https://tinyurl.com/38wzknru.

Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Телефони
(03134) 3-38-87
3-30-27

Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:00
П’ятниця - 08:00 - 15:45