Що таке булінг і які його прояви?

2018-09-13 10:12:07

Аг
ресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском, стала об’єктом уваги науковців і педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття й отримала спеціальну назву – булінг (bullying, від англ. bully – хуліган, забіяка). За даними досліджень UNICEF Ukraine, 67% дітей стикалися з булінгом в школах в тих чи інших проявах.
Розрізняють кілька видів булінгу:
- фізичний: штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, «сканування тіла», нанесення тілесних ушкоджень;
- економічний: крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей;
- психологічний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж;
- сексуальний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;
- кібербулінг: приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету, інших електронних пристроїв.
Якщо Ваша дитина стала жертвою булінгу негайно повідомте керівництво навчального закладу. У разі, якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – повідомте поліцію!