Фахівці понад 40 профільних служб, установ і підприємств регіону відпрацьовують алгоритм дій у разі виникнення різних надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану. Головна мета – посилити готовність області до потенційних загроз, забезпечити стабільну роботу критичної інфраструктури та ефективний захист населення.
Під час розширеного засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС за участю представників ДСНС України заступник керівника області Олександр Музиченко наголосив на особливій важливості таких навчань в умовах війни та підвищених ризиків.
«Навчання дозволяють відпрацювати чіткі алгоритми дій, підвищити швидкість реагування та злагодженість служб, від яких залежить життя людей. Маємо бути максимально готовими діяти чітко та без зволікань у будь-якій ситуації», – зазначив Олександр Музиченко.
Триденні навчання проходитимуть у два етапи. Спочатку – підготовка сил цивільного захисту до можливого виникнення надзвичайних ситуацій природного та воєнного характеру, далі – практичні тренування на визначених локаціях.
Зокрема, серед сценаріїв – ліквідація наслідків негоди (паводки, зсуви ґрунту, пошкодження інфраструктури), реагування на умовні атаки безпілотників по житлових об’єктах, а також дії у разі хімічного забруднення та техногенних аварій.
За підсумками навчань проведуть детальний аналіз дій усіх служб, щоб виявити слабкі сторони та напрацювати рішення для усунення можливих недоліків. Такий підхід дозволить підвищити ефективність реагування на реальні загрози.
Нагадуємо мешканцям області, що під час навчань можливі пересування спецтехніки та підрозділів екстрених служб у населених пунктах. Просимо зберігати спокій і з розумінням поставитися до ситуації, адже такі заходи спрямовані на підвищення безпеки кожного.

