• Актуальне / Охорона здоров'я / Головне

  Які вакцини від COVID-19 можна комбінувати?

  Закарпатці часто цікавляться, чи можна комбінувати вакцини від COVID-19. 
  Відповідаємо: можна, але не всі.
  Згідно з останніми рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики у випадку, якщо першу дозу щеплення ви отримали вакциною Moderna, то другу можна зробити Comirnaty/Pfizer-BioNTech та навпаки. Препарати можуть стати взаємозамінними оскільки діють за схожим принципом. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
  За його словами, Міністерство охорони здоров’я України схвалило дозвіл комбінувати мРНК-вакцини. Якщо мРНК-вакцина того самого виробника недоступна, для другого щеплення можна використати вакцину на платформі мРНК іншого виробника. 
  Інтервал між першою і другою дозами становитиме 28 днів. 
  Експерти запевняють, що комбінування вакцин Moderna та Comirnaty/Pfizer-BioNTech є цілком безпечним та ефективним. 
  «Ця інформація буде актуальною для тих, хто вже отримав перше щеплення вакциною Moderna і саме підходить час зробити друге. Зараз в Україні нема цієї вакцини, її всю використали, але вакцинальний цикл треба завершити. Тому закарпатці сміливо можуть прийти у найближчий пункт щеплення чи Центр вакцинації та імунізуватись там препаратом Comirnaty/Pfizer-BioNTech», - зазначив Мирослав Білецький.