Що загрожує особам, які виготовляють та використовують фальшиві документи про вакцинацію?

2021-11-04 13:59:38
Закарпатські правоохоронці відкрили 112 кримінальних проваджень за фактами підробки документів про вакцинацію. 100 з них – за використання фальшивих COVID-сертифікатів, 12 – за фактами підроблення.
Що загрожує особам, які виготовляють та використовують такі документи?
Днями Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт, що передбачає запровадження кримінальної відповідальності за підробку документів про профілактичні щеплення.
Штраф становить від 17 до 170 тис. грн або обмеження чи позбавлення волі строком до 3 років залежно від тяжкості злочину. А саме:
  • за використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 17 до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років;
  • за внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 34 до 68 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років;
  • за виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 85 до 170 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до трьох років.
За вчинення таких правопорушень повторно чи за попередньою змовою відповідальність посилюється.
Та при добровільній здачі підроблених COVID-документів або сприяння розкриттю такого злочину людину звільнятимуть від кримінальної відповідальності.
Якщо Ви знаєте про випадки підробки документів про результати ПЛР-тестування або щеплення від COVID-19, звертайтеся до:
  • Міністерства внутрішніх справ України на гарячу лінію – 1536
  • Національної поліції України на гарячу лінію – 0 800 500 202, або на email: pg.npu@police.gov.ua
  • Департаменту кіберполіції Національної поліції України на гарячу лінію – 0 800 50 51 70, або на email: callcenter@cyberpolice.gov.ua або, заповнивши форму зворотного зв'язку: ticket.cyberpolice.gov.ua
  • Департаменту стратегічних досліджень Національної поліції України на email: dsr@police.gov.ua
  • Служби безпеки України за телефоном довіри – 0 800 501 482
  • Національного контакт-центру МОЗ з питань протидії COVID-19 – 0 800 60 20 19