• Культура

  У Тячівській районній бібліотеці відкрито секцію румунської літератури


  16 червня 2017 року до Тячівської районної бібліотеки завітала делегація з Румунії та віце -консул Румунії в Солотвино Луч’ян Інрей.

  У складі делегації також перебували : Теодор Арделан – генеральний директор бібліотеки повіту Мараморош; Сільвія Нестореску – представник асоціації бібліотек Румунії; Онук Немеш – директор асоціації "Астра"; Луч’ян Інрей - віце-консул Румунії в смт. Солотвино.
  Гостей з Румунії привітали Михайло Полажинець– перший заступник голови Тячівської РДА; Василь Кушілка Василь заступник голови Тячівської районної ради; Василь Гудак– начальник відділу культури Тячівської РДА та Іван Ботош - голова товариства "Дачія", який супроводжував делегацію і був перекладачем.
  Основною метою приїзду делегації стало відкриття секції румунської літератури у районній бібліотеці. З приводу чого закордонні гості привезли і подарували закладу  125 книг румунською мовою найбільш відомих авторів. Серед них і поезії Міхайла Емінеску, які перекладені більш ніж 60 мовами світу.
  Відтак генеральний директор однієї з найбільш популярних бібліотек повіту Мараморош Теодор Арделан пообіцяв привезти ще більше літератури і запросив присутніх відвідати їх заклад в Румунії. А також запропонував налагодити співпрацю з обміну книгами, зауважив, що їх читачі україномовного походження залюбки читатимуть книжки на рідній мові, яких у них не вистачає.
  Як наголосив перший заступник голови Тячівської райдержадміністрації Михайло Полажинець ця слушна ідея має перспективу втілення в життя. І найближчим часом варто очікувати на зворотній зв'язок - дружній візит з нашої сторони під час якого буде привезено книги відомих українських письменників.На запрошення начальника відділу культури Василя Гудака , гості відвідали картинну галерею ім.Шімона Голлоші та оглянули приміщення районного будинку культури. А також обговорили умови налагодження подальшої співпраці на культурно-мистецькому рівні двох країн. 
  Прес-служба Тячівської райдержадміністрації