Відомий закарпатський поет Андрій Любка написав, що "Україна – це велике Закарпаття, а Закарпаття – це Україна в мініатюрі". І з ним не можна не погодитись.
Так,
Закарпаття є частиною нашої, такої багатогранної і неперевершеної України - зі своїми звичаями й традиціями, діалектами та ментальністю.
Однак це аж ніяк не перешкоджає нам бути, а навпаки робить нас особливими, в дружній українській родині.
І хоч Закарпаття за час становлення перебувало у підпорядкуванні багатьох держав, найкраще почувається зараз, в лоні рідної неньки - України.
Про це з впевненістю може сказати кожен свідомий закарпатець, який розуміє такі поняття як воля, нація, батьківщина.
Запитаймо будь - кого із старожилів, а в нашому краї ще є чимало людей, які жили при "чехах", "мадярах" та "руських" , коли їм було ліпше, вони відповідять - тепер!
Бо тепер усе своє, рідне.
Про прагнення закарпатців бути у складі вільної України маємо підтвердження в історичних джерелах та їх участі в національно - визвольних рухах.І вони є прикладом героїчного патріотизму та жертовності наших краян у боротьбі за українську державу.
Найяскравішою подією, яка відіграла важливу роль в історії краю та стала символом національних прагнень, є Карпатська Україна.
Ще у 1939 році Закарпаття заявило на весь світ, що хоче жити в самостійній Україні.
І хоч Карпатська Україна як держава проіснувала недовго, проте підтвердила, що Закарпаття є українською землею, а жителі краю – невід’ємною частиною великої української нації.
І вже інша важлива подія,
30 - ти річчя якої святкуватимемо 24 серпня, остаточно закріпила Закарпаття у складі незалежної України. Чому про це важливо говорити сьогодні?
Щоб ті, хто марить про автономію, або ж якусь там федералізацію, провокує в краї сепаратистські настрої, пам'ятали, що закарпатці вже зробили свій історичний вибір.
І цей вибір - соборна Україна!
Тож з Днем Незалежності тебе, наша рідна! Любов Немеш, журналіст