Понад 4 тис. домогосподарств встановили сонячні станції у III кварталі цього року

2021-11-17 16:32:18


В Україні нараховується більше 39 тис. домогосподарств, які використовують сонячні панелі та заощаджують на рахунках за електроенергію.  При цьому, загальна потужність встановлених СЕС у домогосподарствах перевищила 1 ГВт.
Про це свідчать результати моніторингу, що проводить Держенергоефективності щоквартально на основі даних постачальників універсальних послуг та операторів системи розподілу.
Зокрема, у III кварталі, з липня по вересень, встановлено 4240 СЕС у приватних домогосподарствах. Це удвічі більше ніж за аналогічний період минулого року.
У трійку регіонів-лідерів за кількістю встановлених родинами СЕС увійшли:
  • Дніпропетровська область – 5559;
  • Закарпатська – 3225;
  • Тернопільська – 3068.
Переваги сонячних електростанцій очевидні, адже створюють приватним домогосподарства можливості:
  • самостійно забезпечувати свої потреби в електроенергії;
  • заощаджувати на рахунках за електроенергію;
  • бути автономними (за умови установки акумуляторного обладнання або комбінування різних технологій використання відновлюваних джерел енергії);
  • бути вмотивованими ефективно використовувати енергію вдома, користуватися електротехнікою класу енергоефективності А та вище, замінювати системи освітлення на енергоощадні та впроваджувати інші сучасні «smart»-технології.
Завдяки тому, що все більше родин усвідомлюють переваги використання «чистої» енергії та сприяють розвитку цього напряму власними зусиллями, в країні з’являється більше так званих «прос’юмерів».
Для подальшої підтримки такої малої розподіленої генерації відповідно до європейських стандартів спільними зусиллями Міненерго, Держенергоефективності та партнерів ведеться робота над розробкою нової системи – Net Billing.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності
Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00