В Україні нараховується більше 39 тис. домогосподарств, які використовують сонячні панелі та заощаджують на рахунках за електроенергію. При цьому, загальна потужність встановлених СЕС у домогосподарствах перевищила 1 ГВт.
Про це свідчать результати моніторингу, що проводить Держенергоефективності щоквартально на основі даних постачальників універсальних послуг та операторів системи розподілу.
Зокрема, у III кварталі, з липня по вересень, встановлено 4240 СЕС у приватних домогосподарствах. Це удвічі більше ніж за аналогічний період минулого року.
У трійку регіонів-лідерів за кількістю встановлених родинами СЕС увійшли:
- Дніпропетровська область – 5559;
- Закарпатська – 3225;
- Тернопільська – 3068.
Переваги сонячних електростанцій очевидні, адже створюють приватним домогосподарства можливості:
- самостійно забезпечувати свої потреби в електроенергії;
- заощаджувати на рахунках за електроенергію;
- бути автономними (за умови установки акумуляторного обладнання або комбінування різних технологій використання відновлюваних джерел енергії);
- бути вмотивованими ефективно використовувати енергію вдома, користуватися електротехнікою класу енергоефективності А та вище, замінювати системи освітлення на енергоощадні та впроваджувати інші сучасні «smart»-технології.
Завдяки тому, що все більше родин усвідомлюють переваги використання «чистої» енергії та сприяють розвитку цього напряму власними зусиллями, в країні з’являється більше так званих «прос’юмерів».
Для подальшої підтримки такої малої розподіленої генерації відповідно до європейських стандартів спільними зусиллями Міненерго, Держенергоефективності та партнерів ведеться робота над розробкою нової системи – Net Billing.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності