• Новини / Економіка

Понад 4 тис. домогосподарств встановили сонячні станції у III кварталі цього року

В Україні нараховується більше 39 тис. домогосподарств, які використовують сонячні панелі та заощаджують на рахунках за електроенергію.  При цьому, загальна потужність встановлених СЕС у домогосподарствах перевищила 1 ГВт.
    Про це свідчать результати моніторингу, що проводить Держенергоефективності щоквартально на основі даних постачальників універсальних послуг та операторів системи розподілу.
    Зокрема, у III кварталі, з липня по вересень, встановлено 4240 СЕС у приватних домогосподарствах. Це удвічі більше ніж за аналогічний період минулого року.
    У трійку регіонів-лідерів за кількістю встановлених родинами СЕС увійшли:
    • Дніпропетровська область – 5559;
    • Закарпатська – 3225;
    • Тернопільська – 3068.
    Переваги сонячних електростанцій очевидні, адже створюють приватним домогосподарства можливості:
    • самостійно забезпечувати свої потреби в електроенергії;
    • заощаджувати на рахунках за електроенергію;
    • бути автономними (за умови установки акумуляторного обладнання або комбінування різних технологій використання відновлюваних джерел енергії);
    • бути вмотивованими ефективно використовувати енергію вдома, користуватися електротехнікою класу енергоефективності А та вище, замінювати системи освітлення на енергоощадні та впроваджувати інші сучасні «smart»-технології.
    Завдяки тому, що все більше родин усвідомлюють переваги використання «чистої» енергії та сприяють розвитку цього напряму власними зусиллями, в країні з’являється більше так званих «прос’юмерів».
    Для подальшої підтримки такої малої розподіленої генерації відповідно до європейських стандартів спільними зусиллями Міненерго, Держенергоефективності та партнерів ведеться робота над розробкою нової системи – Net Billing.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності