День 26 квітня 1986 року своїм болем увійшов в історію людства. Невідомість, безповоротність, жах – це те, що відчували тієї ночі не лише ліквідатори та мешканці Чорнобильського району, але й уся країна. Відтоді цей весняний день, для всього світу, став втіленням скорботи за жертвами трагедії.
Відповідно до Указу Президента, починаючи з 2006 року, 14 грудня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра.
Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики.
Сьогодні, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, у Галереї ім.Ш.Голлоші відбулися урочисті збори, в яких взяли участь представники Тячівської райдержадміністрації, міської ради, ліквідатори та ін.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів.Секретар Тячівської міської ради Іван Кричфалушій у своєму виступі висловив слова вдячності та шани до чорнобильців та вручив грамоти чорнобильцям-ліквідаторам.
У виконанні вокального дуету викладачів Тячівської дитячої школи мистецтв прозвучав музичний твір «А я молюсь за Україну». Вихованці школи виконали пісню «Не сумуй, моя Україно!»
В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети.
Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога.
Чорнобиль – це історія, яка має початок, але не має кінця, тож вкрай важливо зберегти правду про те, що відбувалось у ті тривожні і страшні дні.
Необхідно пам’ятати тих людей, які ціною власного життя намагалися врятувати майбутнє прийдешніх поколінь.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації